Proč je důležitý logomanuál

29.9. 2021admin

Logomanuál obsahuje pravidla a instrukce, jak používat logo a vizuální identitu. Zároveň by měl obsahovat zdrojová data pro další grafiky. Díky tomu budete mít po ruce jeden pdf soubor, který pošlete do tiskárny, aby Vám vytvořili podle něj nové vizitky, anebo novému grafikovi, aby Vám dodělal nějaké nové marketingové materiály.

Na tom jestli budete mít v logu pouze text, anebo znak jednorožce už tolik nezáleží. Důležité je pouze být jiný než Vaše konkurence. Ať máte jakékoliv logo, tak si na něj postupem času lidé zvyknou a zapamatují si Vás pod tímto vizuálem. Nikdy se nezavděčíte všem a vždycky přijde někdo, kdo řekne, že máte logo krásné a naopak přijde i někdo komu z něj bude na blití.

Důležité tedy je pouze to, aby bylo logo graficky správně. Dále aby všechny technické informace a zdrojové soubory byly zaneseny v logomanuálu, který jen přepošlete tomu, kdo bude pracovat s Vaším logem a vy se tak nebudete muset trápit s tím, v jakém formátu poslat logo a další grafické materiály.

Tvorba loga a vizuální identity Adel events logomanuál

Jak vypadá logomanuál si můžete prohlédnout zde.

Pokud chcete vidět, jak by profesionální logo a vizuální identita měla vypadat, tak se podívejte na naše reference. Když se vám to bude líbit, tak nám rovnou napište o vašem projektu a my vám spočítáme cenu nového loga a vizuální identity. Nebo se přihlašte do našeho online kurzu a navrhněte si logo sami.

Jsme profesionální grafické studio Wolfway.