Jak by měla vypadat tvorba loga

6.8. 2021admin

Při tvorbě loga je velmi důležité myslet na jednoduchost a promítnout do něj nějakou myšlenku, kterou má komunikovat. Když bych chválil svojí práci, tak by to vypadalo blbě. Proto jsem si záměrně zvolil práci někoho jiného, kterou můžu nezaujatě okomentovat.

Vybral jsem logo wakeparku WAKEPORT. Název v sobě skrývá Wakepark i Port jako přístav, protože je možné v tomto místě zakotvit lodí. Tím je to jedinečné, proto je dobrý nápad promítnout to do loga. Oceňuji, že čáry v logu jsou stejně tlusté jako font. Panáček uprostřed znázorňuje kotvu, ale i jezdce na wakeboardu. Vlek, který táhne jezdce má 5 sloupů, proto je zvolen kolem panáčka pětiúhelník. Někdo by si mohl říct, je to až moc jednoduché. Ale právě o to u loga jde. A hned uvidíte proč.

Jednoduché logo totiž jednoduše aplikujete na jakýkoliv materiál a díky tomu zvednete hodnotu vaší značky. Podívejte se, jak to vypadá stylově, když můžete mít všude svoje logo.

Když je logo jednoduché, tak ho můžete i jednoduše aplikovat například na sud.

Jednoduché logo můžete snadno vyrazit do dřeva.

Dále se ve vizuálu pracuje s tvary pětiuhelníku, aby to ladilo s logem.

Na této ukázce můžete vidět, jak by to mělo vypadat a můžete se z toho inspirovat. Logo by nemělo nikoho ohromit a donutit ho koupit si váš produkt, to je blbost. Logo má jen odlišit vaši značku od konkurence a čím jednodušší půjdete cestou, tím to bude vypadat lépe ale hlavně vám to ulehčí práci s aplikací loga na různé firemní předměty a místa, kam by se složité logo třeba ani nedostalo, anebo by to stálo víc peněz než aplikace jednoduchého loga.

Pokud chcete navrhnout jednoduché a logo s vizuálem , tak se podívejte na naše reference. Když se vám to bude líbit, tak nám rovnou napište o vašem projektu a my vám spočítáme cenu nového loga a vizuální identity. Nebo se přihlašte do našeho online kurzu a navrhněte si logo sami.